SOSYAL SORUMLULUK > Spor

 TP çalışanları arasında birlik ve beraberliği sağlamak, motivasyonu artırmak ve çalışılması en çok arzu edilen şirket olma amacıyla Merkez Teşkilatı ve Bölge Müdürlüklerinde çeşitli spor turnuvaları düzenlemektedir. Diğer taraftan, TP,  spor faaliyetlerinin desteklenmesi kapsamında Batman Petrol Spora maddi ve manevi desteğini sürdürmekte ve spor alanında da başarılara imza atmaktadır.

1960 yılında kurulan Batman Petrolspor yüzme, basketbol, futbol, voleybol, güreş ve atletizm branşlarında faaliyet göstermiştir. Günümüzde Petrolspor futbol takımı mücadelesini 3. Lig`de sürdürmektedir. Batman Petrolspor, Türk futboluna bir çok yıldız futbolcu kazandırmıştır. Petrolspor bir üst lige çıkmaktan ziyade daha çok bu yönü ile bilinmektedir. Takımın Simgesi "Yarasa", Lakabı ise "Yarasalar" olup, Batman Petrolspor`un en büyük başarısı 2. Lig play off yarı finalı oynamak olmuştur. Ayrıca, Batman Petrol Spor`un Güreş branşında Türkiye ve Dünya Şampiyonlukları bulunmaktadır.

Ayrıca, TP’nin spor faaliyetlerine katkısı devam etmekte ve Batman Şehir Stadı ve Kapalı Spor Salonu Protokolü 28 Nisan 2011 tarihinde düzenlenen törenle imzalanmıştır.