İNSAN KAYNAKLARI > İnsan Kaynakları Politikası

 Çalışanlarının büyük gayreti, fedakarlığı, geçmişten edindiği bilgi birikimi ile köklü bir şirket kültürüne sahip olan TP, dünya çapındaki teknolojik alt yapısı ve uluslararası projelerde Ortaklığımızı başarıyla temsil edebilen yetişmiş insan gücü ile 1954’ten bu yana faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

Ülkemizin petrol ve doğal gaz ihtiyacını karşılayan, çalışılması en çok arzu edilen, bölgesinde etkin bir “Dünya Enerji Şirketi” olma vizyonu doğrultusundaki rotasını çizen Ortaklığımız; geleceğe daha emin adımlarla ilerlemek için çalışanlarına yatırım yapmaya devam etmektedir. Başarının, ancak işinde uzman ve motivasyonu yüksek bireylerce sağlanabileceğine inanan TP, dinamik bir İnsan Kaynakları Sistemi oluşturma çalışmalarını sürdürmektedir.

TP, modern İnsan Kaynakları fonksiyonlarını yapıya entegre etme çalışmalarına katkı sağlayacak olan İş Analizi Projesi kapsamında çalışanlarımızın,

  • Görev ve Yetkileri,
  • Sorumlulukları,
  • İş Gerekleri,
  • Yetkinlikleri,
  • İş Şartları

vb. bilgilerinin alındığı Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlüklerinde toplam 1.170 kişi ile mülakat sürecini tamamlamıştır. İş analizi görüşmeleri neticesinde elde edilen verilerle 2010 yılı içerisinde mavi yakalı personelin iş tanımları çıkarılmıştır.