Haberler > Türkiye Petrolleri'ne Tanınmış Marka Tescili

 Türkiye Petrolleri Türk Patent Enstitüsü tarafından "tanınmış marka" olarak tescil edildi.

1954 yılında kurulan Türkiye Petrolleri (TP) 60 yılı aşkın tecrübesiyle 6 ülkede hidrokarbon arama, sondaj, üretim ve dağıtım faaliyetleri sürdürmektedir.

Ana faaliyet alanı petrol arama ve üretim işlerinin yanı sıra; derin deniz aramacılığı, ankonvansiyonel, doğal gaz depolama ve boru hatları ile petrol taşımacılığı alanlarında da çalışmalarına devam etmektedir.

Türk petrol ve doğal gaz endüstrisinin kuruluşu ve gelişiminde öncü bir rol oynayan TP, enerji alanında pek çok ilke ve yeniliğe imza attı. Türk ekonomisinin bel kemiğini oluşturan TÜPRAŞ, BOTAŞ, Petrol Ofisi, Petkim gibi 19 dev şirketin kuruluşuna öncülük etti.

Son yılarda küresel bir enerji şirketi olma yolunda adımlar atarak ulusal başarılarını uluslararası platformlara taşıyan Türkiye Petrolleri artan yatırımları ile "yurt dışındaki en büyük Türk yatırımcısı" oldu.

Türkiye Petrolleri TPE tarafından petrol arama, üretim, sondaj, dağıtım, depolama ve boru hatları ile petrol taşımacılığı alanlarında yaygın bilinirliğe sahip marka olarak kabul edildi.

23 Mayıs 2016 itibariyle TPE tarafından toplam 773 tanınmış marka tescili yapıldı. Petrol ve doğal gaz sektöründe ise Türkiye Petrolleri ile birlikte toplam 9 tanınmış marka başvurusu kabul edildi*.

http://online.tpe.gov.tr/ozelkorunanmarkalar/servlet/MarkaListesiYoneticisi